Автор Тема: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?  (Прочетена 16720 пъти)

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Чудех се къде да създам тази тема, но мисля, че това е най-подходящото място за целта. :)
Наскоро ми се наложи да изтегля кредит, за да платя едни разноски по лечението на майка си. Не бяха кой знае каква сума, но не ми се искаше да товаря приятелите си и да им искам заем и за това се обърнах към Bивус.
В крайна сметка са единствените, които предлагат 1-кредит без никаква лихва и реално си е така. Останах доста приятно изненадана. Сега след като си го погасих, явно съм влязла в списъкът им с лоялни клиенти и наскоро ми се обадиха да ми предложат да изтегля 2-ри кредит, отново без лихва. Определено смятам, че Vivus са най-добрата кредитна компания в момента, наистина са коректни.


« Последна редакция: Май 31, 2017, 11:26:46 am от Biko »

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #1 -: Юли 21, 2016, 01:56:35 pm »
Аз лично не съм ползвал никога бърз кредит, нито съм кандидатствал по Интернет. Едно време теглих студентски заем, но умишлено се забавих при връщането му, за да не се изкушавам да тегля пак и да ми се отрази в ЦКР-то.  Поне за студентските заеми съм твърдо против като видях колко пари върнах.
Виж за тези малките заеми, които не са от банки не знам. Може би все пак имат някаква социална функция, пък дори и основателя има нобелова награда за микрокредитирането си, казва се Мохамед Юнус или нещо подобно. Само да не попаднете на някои лихвари, че тама става адски сложно и на никой не препоръчвам да си има работа със заложни къщи и лихвари.

Иначе за Вивус ми изглеждат читави, макар рекламата им по телевизията да ми стои леко безумна :D В крайна сметка за всеки влак си има пътници, а специално при кредитните компании - винаги можете просто да сравните условията им и да си изберете директно онлайн кандидатстване за кредит - нещо, което не мога да отрека че представлява удобство за хората днес.

leika

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #2 -: Юли 21, 2016, 02:28:44 pm »
Ползвал съм услугите на изи кредит, от които определено не останах доволен. Лихвите им са извънземни, в началото се отнасят добре, а после се отнасят като цербери с теб при връщането на вноските и при най-малкото закъснение от твоя страна.
Наскоро се прежалих и теглих кредит от https://www.netcredit.bg/ и останах доволен - хората поне се отнасяха добре, а не като гореспоменатите.
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 02:56:11 pm от Biko »

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #3 -: Юли 21, 2016, 02:34:08 pm »
Ооо не знаех за Вивус, че са толкова коректни, спрямо потребителите. На мен често ми се налага да опирам до съдействието на бързи заеми. От къде произтича проблема, така и не ми стана ясно... като се замисля, май нещата са комплексни - минимално трудово възнаграждения + висок стандарт на живот = тотално безпаричие. Ноо.. това, може би, е друга тема. Та, иска ми се и аз да ви споделя положителните си впечатление за заемите от НетКредит. Това е една великолепна възможност за всеки един, който е изпаднал в беда. Единствено с данните си от лична карта успявам да се снабдя с необходимата  сума. Освен това, лихвите са несравнимо ниски, почти не дават отражение върху стойността, която възвръщам след време... Периодът го определям самата аз, съобразно бъдещите ми финансови постъпления. Служителите са изключително коректни и мили, отговарят на всеки един въпрос, който ви интересува. Те са "приятелското рамо", на което се опирам доооста често  ;)
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 03:38:07 pm от Biko »

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #4 -: Юли 21, 2016, 02:56:09 pm »
Не съм ползвал досега услугите на компании за бързи кредити, но пък знае ли се, всичко се случва, ако родител или роднина има нужда от спешно лечение, тогава човек се вижда принуден да прибегне и до такива инструменти за финансиране, въпреки че им се носи лоша слава. Преди 3 години бях изпаднал в ситуация, при която приятел ме беше подвел с пари, и се получи така, че останах изобщо без никакви средства, дори нямаше как да си покрия храната за месеца, и тогава направих опит да кандидатствам, но тъй като бях и без работа, безработен студент, а задължително изискване беше наличие на трудов договор, и така и не ми отпуснаха. Иначе и тогава имаше такава опция да се вземе малка сума - 300-400 лева, трябваха ми колкото да си покрия храната и сметките, за 15-дневен период, без да се дължи никаква лихва, ако стойността на кредита се върне в рамките на този срок, което ме устройваше, тъй като очаквах от другаде плащане. Но сега виждам, че Вивус предлага 2 пъти по-голям гратисен период, при който не се дължат никакви лихви, тоест техните условия изглежда са доста по-добри от на Кредисимо, пред които аз кандидатстват, за 1 месец човек съвсем спокойно може да си изчака получаването на заплатата.
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 03:05:57 pm от ivan_ivanov »

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #5 -: Юли 21, 2016, 02:57:08 pm »
Ползвал съм услугите на изи кредит, от които определено не останах доволен. Лихвите им са извънземни, в началото се отнасят добре, а после се отнасят като цербери с теб при връщането на вноските и при най-малкото закъснение от твоя страна.
Наскоро се прежалих и теглих кредит от НетКредит и останах доволен - хората поне се отнасяха добре, а не като гореспоменатите.
Изи кредит наистина имат доста големи лихви и аз съм се парила от тях. Виж за Нет Кредит ще го има в предвид, ако ми се наложи пак :)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #6 -: Юли 21, 2016, 03:54:49 pm »
Само 2 компании за микро кредити ли бе  - толкова ли само можете да препоръчате - явно другите са некви мизерници :D :D  Класика за България наистина...

sunflower77

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #7 -: Юли 21, 2016, 04:22:01 pm »
И аз да дам една препоръка за вивус. Преди месец брат ми си счупи предмишницата и съответно докторите му казаха, че трябва да му сложат плака. Разбира се, тя не се поемала от здравната каса и трябваше спешно да плати 1200лв., за да го оперират. До тогава изобщо не ни се беше налагало да теглим кредит, но заради разни разходи преди това и това ни се случи, а нямахме време да звъним на приятели и тн. Та ползвахме и ние вивус. Просто бяха първите, за които се сетихме, заради рекламата със заека :D Както казах, за пръв път ползвахме какъвто и да било кредит, надявам се и да не ни се налага занапред. Бяха страшно любезни и наистина бързи, което беше важно в случая.

sunflower77

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #8 -: Юли 21, 2016, 04:23:51 pm »
Само 2 компании за микро кредити ли бе  - толкова ли само можете да препоръчате - явно другите са некви мизерници :D :D  Класика за България наистина...

Ами като ползваш веднъж някой и си доволен, защо да рискуваш с друг :)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #9 -: Юли 22, 2016, 04:49:01 am »
Съвсем на място си е пусната темата - грижата за най-близките, каквито са родителите ни, а също така и финансовото състояние, неизбежно се отразяват на цялостното ни психическо състояние, като финансовите проблеми често стават причина за възникване на психически заболявания или пък обостряне на съществуващи, така че трябва да се обсъждат с цел превенция на подобни събития. :)

skitnik

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 21
  • Кое е първо? Кокошката или яйцето?
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #10 -: Юли 22, 2016, 12:27:11 pm »
Ползвал съм няколко кредитни компании, но нещата бяха най-гладки при нет кредит. При кредисимо например се опитаха да ме цакат с лихвата, първо беше една, после стана по висока. Изи кредит действително имат висока лихвен процент, както е споменато по-горе. Абе като цяло е добре да не се занимавате с кредитни компании, но пък се налага понякога.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #11 -: Юли 22, 2016, 12:50:30 pm »
По принцип е добре да се внимава с тези креди от гледна точка, че ако не свариш да си върнеш заема на време лихвите са малко по-големички :) ... Но ако смяташ, че има риск да не свариш да си върнеш навреме заема, по-добре прескочи. Иначе наистина има някои доста добри предложения и ако имаш истинска нужда в момента , това може доста да ти е полезно :) ...

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #12 -: Юли 22, 2016, 12:59:37 pm »
Пропуснах да кажа, че съм взимал съм кредит, няма да казвам компанията, но ми трябваше за изплащане на лаптоп. Теглих 400 лева и после си ги разсрочих за няколко месеца. Моят кредит си беше с лихва, но малките вниски на практика доста лесно се наместиха в бюджета ми, така че не почувствах особено това, че изплащам кредит.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #13 -: Май 26, 2017, 07:46:43 pm »
Не съм ползвала услугите на фирми за бързи кредити. Все пак ми беше полезно да прочета мнения по въпроса, за да мога ако ми се наложи поне да знам кои фирми да проуча.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Re: Ползвали ли сте онлайн бързи кредити?
« Отговор #14 -: Юни 08, 2017, 07:35:50 pm »
Аз опитах 2 пъти, но и двата пъти ми отказаха без видима причина.
От тогава реших да не се опитвам повече и определено не съжалявам.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...