Автор Тема: Детоксикация и прочистване на организма - За или Против  (Прочетена 6297 пъти)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Какво мислите за детоксикацията и прочистването на организма? Лъжа или истина? Спомням си, че в едно предаване темата беше прочистванията и дали не прочистват само портфейла, та реших да чуя и малко мнения от форума по темата. Не, че съм тръгнал да правя нещо подобно, но все пак ми е интересно да видя колко души имат подобни желания и да видя дали не се е превърнало това прочистване, детоксикация или както там се нарича в поредния попкултурен феномен на каквито аз поне съм се нагледал до болка...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Като всяко нещо, което се прави с мярка съм "за". Но изпадането в крайности смятам, че по-скоро вреди. Ако става въпрос за лека или временна промяна на навиците, ограничаването на някои храни примерно съм съгласна. Но едномесечно гладуване или ядене на водорасли смятам, че по-скоро ще има негативен ефект.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Каква по-точно детоксикация?

Има билки - всякакви и за всичко.
Има хапове - всякакви (най-вече скъпи), които пречисват от бъбреци, дробове и прочее.
Има клизми - доста ефективен метод, препоръчван от специалисти поне 2-3 пъти годишно.
Има лунни диети - на вода и ябълки - обаче съм далеч от мисълта, че нещо подобно може да е полезно. Ако е за ден-два става, но пък и какъв ефект от ден-два?...

Ако разнищваме конкретен метод за детоксикация е по-възможно да се включа адекватно в темата.  ;D :-[
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
За някои хора детоксикация е да спрат алкохола за месец. За други става въпрос един месец да ядат само водорасли и грудки. Не знам какво точно целят хората, ама много се измъчват с подобни инициативи. Нагледала съм се на детоксикиращи се хора, дето още малко и ше убият някой от зор. Ама така е като сам си поставяш безумни ограничение, с неясна цел.