Автор Тема: Спортувате ли?  (Прочетена 28704 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #15 -: Юни 27, 2015, 10:28:00 am »
Йогата е добро решение и може да се практикува у дома :) ...Някоъде дори четох, че могат да се правят кратки серийки от по 3-5 минути по няколко пъти на ден и дори имало още по-добри резултати...

Йогата и медитацията имат и странични ефекти, като например панически атаки, тревожност, дори депресия, затова следва да се избягват, ако не са под контрола на специалист. Разбира се, имат и полезно действие, но въздействието на източните практики за релаксация върху мозъка не е еднозначно. Затова бъдете внимателни! :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #16 -: Юни 28, 2015, 01:42:09 am »
Йогата и медитацията имат и странични ефекти, като например панически атаки, тревожност, дори депресия, затова следва да се избягват, ако не са под контрола на специалист. Разбира се, имат и полезно действие, но въздействието на източните практики за релаксация върху мозъка не е еднозначно. Затова бъдете внимателни! :)
За медитацията мога да се съглася, донякъде, но за йогата - в никаъв случай!
Няма как йогата (практикувана внимателно и последователно) да има неприятни странични ефекти.
Йогата определено си е моето нещо. Опитвала съм какво ли не за кратко и всичко правех с голям зор, докато не опитах йога - пасна ми, като ръкавица.
Всеки индивид си има афинитет към определен тип активност и най-трудно е да откриеш това, което пасва лично на теб. При спортуването за тонус не трябва да се следват моди и чужди мнения, а само да слушаш тялото си - то знае най-добре в този случай. Ако се насилваш и правиш нещо само защото ''така трябва'', значи това не е твоята чаша чай. Това, от което тялото има нужда се практикува с лекота и носи радост.
Колкото до медитацията - винаги съм искала да опитам истинска дълбока медитация, но за това наистина трябват време и постоянство... а, да и способност да спреш вътрешния си монолог. :)

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #17 -: Юли 05, 2015, 08:46:26 am »
Причината за панически атаки и тревожност при практикуване на медитация идва от там, че човек се опитва да придобие контрол върху ситуацията, например върху мислите си или дишането си ... Всеки опит за контрол в края на краищата свършва с подобни нервни състояния. Вместо медитация, човек може просто да се релаксира 5 - 10 минути без да се опитва да медитира. Това има по-добър ефект и не е нужно да се прави около специалист :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #18 -: Юли 05, 2015, 12:01:22 pm »
Спред будистките практики, медитацията е метод да постигнеш пълна осъзнатост. В дълбока медитация, всъщност отхвърляш или забравяш, наложените от разума стериотипи за света и своето място в него. Като се замисля - то си е страшничко да осъзнаеш, че реално си една прашинка, която е ''тук'', за да се учи и усъвършенства и че нищо от нещата, за които се бориш, толкова настървено няма значение.

От друга страна, казват, че осъзнаването на истинската ти същност, като една постоянно прераждаща се душа е невероятно освобождаващо и успокояващо, така че, колкото и да е плашещо в началото, сигурно с времето става много приятно. Не съм се отказала да опитам. Всяко прочистване на ума и контакт с душата влияе положително и на тялото. Може би дори повече от тежките физически упражнения.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #19 -: Юли 07, 2015, 08:44:17 am »
Спред будистките практики, медитацията е метод да постигнеш пълна осъзнатост. В дълбока медитация, всъщност отхвърляш или забравяш, наложените от разума стериотипи за света и своето място в него. Като се замисля - то си е страшничко да осъзнаеш, че реално си една прашинка, която е ''тук'', за да се учи и усъвършенства и че нищо от нещата, за които се бориш, толкова настървено няма значение.

От друга страна, казват, че осъзнаването на истинската ти същност, като една постоянно прераждаща се душа е невероятно освобождаващо и успокояващо, така че, колкото и да е плашещо в началото, сигурно с времето става много приятно. Не съм се отказала да опитам. Всяко прочистване на ума и контакт с душата влияе положително и на тялото. Може би дори повече от тежките физически упражнения.

Това за значението на целите, за които човек се бори е доста относително и такива генерализирани изводи според мен са си доста пресилени.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #20 -: Юли 07, 2015, 10:33:15 am »
« Последна редакция: Август 01, 2015, 04:58:31 pm от Nani »

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #21 -: Август 12, 2015, 12:59:11 pm »

най-правилното нещо казано до момента !!!

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #22 -: Август 12, 2015, 03:04:12 pm »
Между впрочем пълният отказ от вредни навици може да предизвика и чувство за вина, което има доста опустошителни за здравето последствия. Така трябва да си угаждаме от време на време. :) Важен е балансът - да не се изпада в крайности, нито да прекаляваме с вредните навици, нито пък да се правим на по-големи светци от Папата, придържайки се към здравословен начин на живот. :D

dalex1

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #23 -: Август 19, 2015, 06:23:35 pm »
Аз спортувам всеки ден. Ходя да тичам или да карам колело в големия парк в моя град , правя упражнения. Според мен ако неможе да си позволиш всеки ден да спортуват поне веднъж в седмицата се опитай. :-)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #24 -: Август 24, 2015, 03:37:31 pm »
Карането на колело е вредно за мъжете и това е доказано, защото седалката на колелото постоянно травмира тестисите, а това никак не е добре за тяхното здраве.

kalpazanka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #25 -: Август 30, 2015, 10:25:00 pm »
Карането на колело е вредно за мъжете и това е доказано, защото седалката на колелото постоянно травмира тестисите, а това никак не е добре за тяхното здраве.

Карането без седалка може да бъде още по-вредно за мъжете. ;)

Сега, като се замисля обаче, може и да си прав. Ланс Армстронг беше болен от рак на тестисите, ако не се лъжа.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #26 -: Август 30, 2015, 10:46:08 pm »
Да и тази година на друг колоездач от Тур дьо Франс бе открито подобно заболяване, макар че не се случва всички, някои ги застига и това заболяване.

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #27 -: Август 30, 2015, 10:56:47 pm »
Да и тази година на друг колоездач от Тур дьо Франс бе открито подобно заболяване, макар че не се случва всички, някои ги застига и това заболяване.

То гаранция няма в нищо, но като че ли все спортисти се разболяват от рак на тестисите.
Все пак колоезденето е хубав начин да спортуваш. Отдавна не съм се качвала на колело. След едно тежко падане, така и не се качих повече. :)

Пантерата

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #28 -: Септември 04, 2015, 04:53:58 pm »
Аз освен ходенето пеша  до някъде и сексът които  и тои се води вид спорт  . Ходя всяка събота и неделя да тичам в  близкия парк.

Поспаланка

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Спортувате ли?
« Отговор #29 -: Септември 10, 2015, 06:59:01 pm »
Спортувам но не редовно някои път изпускам да ида на фитнес понеже имам задължения на работното си място и в къщи , като цяло ми е трудно да се освободя затова когато мога спортувам. :-)