Автор Тема: За или против месото?  (Прочетена 74672 пъти)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #45 -: Май 29, 2015, 12:39:40 pm »
хо хо хо почувствах се разкрит, но нека да започнем разочарованията от рано сутринта - не нямам кожени якета, не нося кожени обувки, кецовете ми са от деним или плат, не се отнасям със животните по-добре отколкото с близките си и не знам откъде ги вадиш нон стоп тия данни кое как ти се отразявало на живота, но определено искам да разбера.
П.с на мен лично споренето с неинтелигентни индивиди, които са като коне с капаци, ми се отразява зле на лайфспана :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #46 -: Май 29, 2015, 09:53:03 pm »
хо хо хо почувствах се разкрит, но нека да започнем разочарованията от рано сутринта - не нямам кожени якета, не нося кожени обувки, кецовете ми са от деним или плат, не се отнасям със животните по-добре отколкото с близките си и не знам откъде ги вадиш нон стоп тия данни кое как ти се отразявало на живота, но определено искам да разбера.
П.с на мен лично споренето с неинтелигентни индивиди, които са като коне с капаци, ми се отразява зле на лайфспана :)

Дали пък да не си признаем все пак, че сe въргаляме по цял ден в кожите на убити животинки?

Ама, как пък да седнеш на кожената тапицерия на Бентлито ако не си поне с палто от Норки??? Ванката ме разкри - подозирам, че ме наблюдава.  8)
« Последна редакция: Май 29, 2015, 11:44:37 pm от Nani »

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #47 -: Юни 25, 2015, 01:28:54 pm »
хо хо хо почувствах се разкрит, но нека да започнем разочарованията от рано сутринта - не нямам кожени якета, не нося кожени обувки, кецовете ми са от деним или плат, не се отнасям със животните по-добре отколкото с близките си и не знам откъде ги вадиш нон стоп тия данни кое как ти се отразявало на живота, но определено искам да разбера.
П.с на мен лично споренето с неинтелигентни индивиди, които са като коне с капаци, ми се отразява зле на лайфспана :)

Дали пък да не си признаем все пак, че сe въргаляме по цял ден в кожите на убити животинки?

Ама, как пък да седнеш на кожената тапицерия на Бентлито ако не си поне с палто от Норки??? Ванката ме разкри - подозирам, че ме наблюдава.  8)


Да, Нани рязко ме разкри. Всичко горенаписано е истина, но кожената тапицерия в BMW-то я исках специално, а тази в Bentley-то я поръчах не от норки, ами от американски бизон, че са по-редки. А в багажника от панди.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #48 -: Юни 25, 2015, 06:48:23 pm »
Да, Нани рязко ме разкри. Всичко горенаписано е истина, но кожената тапицерия в BMW-то я исках специално, а тази в Bentley-то я поръчах не от норки, ами от американски бизон, че са по-редки. А в багажника от панди.

Е, как можа??? Пандата в багажника, а бизона на седалките? Груба грешка - не се прави така... тц-тц-тц

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #49 -: Юли 10, 2015, 10:47:19 pm »
Защо плачеш?
-Заради лука.
-Е, вие вегетарианците вече прекалявате!

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #50 -: Юли 17, 2015, 02:48:04 pm »
ахахахахахахахаха

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #51 -: Юли 18, 2015, 06:11:30 pm »
Дали пък да не си признаем все пак, че сe въргаляме по цял ден в кожите на убити животинки?
И да е така, нещо лошо ли има в това, че не се сещам?  ;)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #52 -: Юли 18, 2015, 07:53:49 pm »
Дали пък да не си признаем все пак, че сe въргаляме по цял ден в кожите на убити животинки?
И да е така, нещо лошо ли има в това, че не се сещам?  ;)

Във въргалянето не - в кожите да! ;)

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #53 -: Юли 19, 2015, 09:45:50 pm »
Дали пък да не си признаем все пак, че сe въргаляме по цял ден в кожите на убити животинки?
И да е така, нещо лошо ли има в това, че не се сещам?  ;)

Във въргалянето не - в кожите да! ;)
И кое му е лошото?
Така е устроен света.
Ние - хората експлоатираме всичко, до което имаме достъп.
Какво странно има в това?

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #54 -: Юли 20, 2015, 12:14:47 am »
И кое му е лошото?
Така е устроен света.
Ние - хората експлоатираме всичко, до което имаме достъп.
Какво странно има в това?
Нямаме право да го правим. Забравяме, че сме гости за кратко на тази планета, а експлоатацията е най-грубата проява на неуважително отношение към домакините. Ако донякъде разбирам убийството на животни, заради месото им, то убиство, заради кожата е направо малоумщина, която не мога да проумея.

Освен това съм сигурна, че въргалянето върху друг вид мека настилка поне не е съпътствано от неприятната миризма на кожа или препаратите, с които е обработена. ;)

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Re: За или против месото?
« Отговор #55 -: Юли 20, 2015, 11:16:31 am »
И кое му е лошото?
Така е устроен света.
Ние - хората експлоатираме всичко, до което имаме достъп.
Какво странно има в това?
Нямаме право да го правим. Забравяме, че сме гости за кратко на тази планета, а експлоатацията е най-грубата проява на неуважително отношение към домакините. Ако донякъде разбирам убийството на животни, заради месото им, то убиство, заради кожата е направо малоумщина, която не мога да проумея.

Освен това съм сигурна, че въргалянето върху друг вид мека настилка поне не е съпътствано от неприятната миризма на кожа или препаратите, с които е обработена. ;)

Като почнете - ние сме за малко на тая планета, трябва да я пазим, да опазим седемточковата кривогледа калинка от Мадагаскар...баба ви само на еко протести е ходила :D

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #56 -: Юли 20, 2015, 11:51:18 am »
Като почнете - ние сме за малко на тая планета, трябва да я пазим, да опазим седемточковата кривогледа калинка от Мадагаскар...баба ви само на еко протести е ходила :D
Баба ми не се е търкаляла върху кожи и не е носила палта от Норки. Хората тогава са експлоатирали по необходимост, а ние днес сме озверели от суета и рушим всичко, все едно сме господари на планетата, а не сме.

Ако се замислим колко малко ни трябва, за да сме щастливи, ще спрем да унищожаваме света, но не го правим, за съжаление. По-лесно е да се вкараш в матрицата и да консумираш, консумираш и да запълваш празнините в живота си с вещи, без това да ти носи никакво щастие. Отплеснах се малко - сори.... чух се с Пам Андерсън сутринта по телефона и съм леко надъхана. ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #57 -: Юли 20, 2015, 12:43:39 pm »
Аз по тези жеги не съм от месоядните, предпочитам принципно пилешко да ям, но не съм го правел от повече от месец, сега наблягам основно на тахани - главно слънчогледов,като източник на белтъци, яйца и сирене и останалото плод - кайсии има сега и зеленчук - основно домати и краставици, докато не ми втръснат. :D Ако трябва да съм честен, като си ходи при нашите, там нали е без пари всичко, ям и месо, ама по тези жеги, както казах, не наблягам, някак тежичко ми идва, все пак и лекарите препоръчват в горещината на по-леки храни да се набляга.
« Последна редакция: Юли 20, 2015, 12:45:58 pm от ivan_ivanov »

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #58 -: Юли 20, 2015, 01:12:43 pm »
И кое му е лошото?
Така е устроен света.
Ние - хората експлоатираме всичко, до което имаме достъп.
Какво странно има в това?
Нямаме право да го правим. Забравяме, че сме гости за кратко на тази планета, а експлоатацията е най-грубата проява на неуважително отношение към домакините. Ако донякъде разбирам убийството на животни, заради месото им, то убиство, заради кожата е направо малоумщина, която не мога да проумея.

Освен това съм сигурна, че въргалянето върху друг вид мека настилка поне не е съпътствано от неприятната миризма на кожа или препаратите, с които е обработена. ;)
Да, ама ние като ги убием за кожа, не им хвърляме месото, а използваме и него. :)

Plamen Popov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #59 -: Юли 20, 2015, 01:58:53 pm »
Ето точно заради този начин на мислене сме на този хал и планетата ни загива ;) а и ако помислете за бабите си те по цял ден са били на полето и са обработвали земята, а не са я убивали всекидневно и експлоатирали както правим ние ;)