Автор Тема: Трябва ли да се приема витамин D като хранителна добавка?  (Прочетена 14759 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Напоследък се натрупаха доста изследвания за ползите за здравето от слънчевия витамин, но у нас през зимата няма много слънце или и да има, то е слабо и не е достатъчно, за да си набави човек достатъчно, та в този смисъл, смятате ли, че е нужно да се приема под формата на хранителна добавка?

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Аз не съм опитвал да приемам допълнително витамин Д, но ми се струва добра идея...

m.pavlova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Пълни глупости хич не ти трябва да взимаш изкуствено придобити витамини има къде по приятни начини за набавяне на витамините

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
ооо хора 15 минути на слънце и сте готови. Дори не ви говоря да се печете, достатъчно е ръцете или краката ви да са изложени на слънчевата светлина. Стига с този прием на витамини. Разнообразна храна -  е това е решението!

ivo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Естествените методи винаги работят по-добре...

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Естествените методи винаги работят по-добре...
Не и през зимата, когато слънцето е прекалено слабо, за да се образува витамин D.

angel1235

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Това са следните храни които съдържат витамин D
-черен дроб
-скумрия
-динени масло
-Соево мляко
-портокалов сок
Мисля и през зимата може да си го набавим необходимия витамин D, така че не се плашете. :-)

Yordan Ignatov

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
    • Профил
Витамин Д е мастноразтворим и се складира в черния дроб и когато лятото се печеш на слънце си трупаш за зимата. ;)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Витамин Д е мастноразтворим и се складира в черния дроб и когато лятото се печеш на слънце си трупаш за зимата. ;)
Ако това беше истина, нямаше да съществува рахитът.
Дори през зимата имаме нужда от дневната доза слънце, за да запълним количествата витамин Д в организма. При мрачно и влажно време е добре да си го набавим с храната или чрез хранителна добавка, особено ако мрачният период продължи дълго.
Ние сме щастливци, живеейки в страна с умерен климат, но в северните страни, набавянето на витамин Д е наистина проблем.

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Наистина времето прекарано навън, когато има слънце спомага за натрупването на вит Д. Но като цяло смятам, че е хубаво да се приема и допълнително, особено, когато става въпрос за бебета.

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Суплиментите за бодибилдъри са уникални!
11 витамина, 7 минерала, 3 антиоксиданта, и всичко това в едно хапче!

Вярно, че после урината леко сияе, като след натравяне с радио-активна вода, но нищо фрапантно. На всеки 4-5 месеца си взимам по една опаковка, която стига за около два месеца и се чувствам идеално. А доколкото помня и цената беше нещо символично от рода на 7-10 лева.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Delight

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 206
    • Профил
Аз никога не съм приемала допълнително витамин D. Сега започвам да се замислям дали да не пия профилактично месец, примерно. Какво мислите? и сега ли да го пия или да изчакам до есента?

PrincessPreslava

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 177
  • Защо наричаме филията с кайма „принцеса"?
    • Профил
    • VRETIEL Corp.
Има си слънце за витамин D. :)
Не мисля, че е нужно да се приема допълнително.
По-скоро трябва да се внимава с калция. Ако липсва витамин D, то калция много по-трудно се усвоява от организма и не е хубаво да се прекалява с калция, ако не сте изкарали няколко слънчеви бани през годината.
Тиана, Мерида, Снежанка, Ариел, Жасмин, Аврора, Пепеляшка, Бела, Рапунцел, Ана, Мулан, V, Покахонтас и Преслава...

Venko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Витамин D e изключително важен децата, особенно за бебетата, които имат сериозен недостиг на него. Има опасност от рахит и други заболявания.
Съдържа се най-много в рибеното масло и в рибата, черния дроб и млечните продукти. Аз лично си хапвам умерено и здравословно и не мисля, че имам нужда да взимам каквито и да е допълнителни витамини. ;)

iv4eto

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 38
  • 0
    • Профил
Естествено, че е полезен приема на витамин Д. Ако желаете да си закупите натурален продукт, посетете тази страница, от която може да си купите Органичен витамн Д от АкваСорс.