Автор Тема: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !  (Прочетена 104595 пъти)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #105 -: Декември 01, 2015, 08:54:21 pm »
Херку, трябва да вземем някакво генерално решение с теб - или да си говорим по телефон или скайп или да се срещаме на кафе, щото с тия фермани, дето заформяме направо не се смогва - ни с четене, ни с отговаряне. :)

Първо: Поздравчето - убийствено! Много Благодаря! Много харесвам тая песен - еднакво музика и текст. Един мъдър човек бил казал, че каквото и да си говорим, става дума за секс (включително и парите). Според него всичко се отнася за секса, освен самия секс - там става дума за власт, а ако някъде жените винаги са властвали, то това е под завивките - признай си го. ;)

Не съм съгласна, че бащите на дъщери са за съжаляване и това е пък... Дъщерята ще ти доведе зет евентуално, а синът ти ще иде при сватовете. Хората не случайно са казали: Откъдето жената - от там и родата! Жената винаги е сивият кардинал, когато не може да властва открито, като оная с шамарите, пък ти се заблуждвай, че превъзхождаш, управляваш и изобщо си по-по-най.. Не одобрявам такова поведение, разбира се - нито от мъжка, нито от женска страна. Ако не можеш да уважаваш партньора си, по-добре го напусни, но не му отнемай най-ценното - човешкото достойнство. Виж насилието над жените днес е в пъти помалко, отколкото във времената на неемаципираните жени и слава богу. Надявам се това нещо завинаги да изчезне.

Чудесно е, че си от техничарите. Хората са казали още: Сиромах човек - жив дявол - ама виж как ти е помогнало това да откриеш своя талант. Не мога да възприема мъж, който не може да нацели фазата и нулата, камо ли пък да забие пирон. Има такива - познавам ги. Питай жените им за какъв дявол им е тая твар, освен да го дундуркат с останалата челяд и да получават по някоя сочна псувня от време на време.
С клипчето от 9 седмици и половина ми припомни колко лошо нещо е пластичната хирургия в повечето случаи. Мики Рурк днес изглежда, като Квазимодо, а виж какъв хубавец е бил. Ким Бейсингър още си е хубава жена, обаче. Наскоро я гледах в един нов филм и бях изненадана как се е запазила.
Аватарът ми е Дженифър Анистън - избрах я, за да дам насока за миловидния си (като нейния) характер. Тя също е от смелите жени, само дето се  съобразява с общественото мнение и не смее публично да си признае, че не иска да ражда деца. Но пък се омъжи повторно миналата година на 45 или повече - не съм сигурна. Виж как издиша теорията ти за независимите жени, обречени на вечна самота. :)

Продължавам да не се съгласявам с нагласите, че Европа ще бъде насилствено ислямизирана от мигриращите сирийци и други чалмосани. Може да съм наивна, но все си мисля, че това няма да се случи. По-скоро се надявам те да бъдат цивилизовани постепенно и да възприемат нормалните човешки порядки. Е, най-добре да се върнат в страните си, защото колкото и да не искам да съм ксенофоб, трябва да призная, че са нисша раса, скарана с правилата за елементарна хигиена.

Хайде стига за днес, че съм леко уморена.
Поздравче няма да пускам, понеже нямам идея какво да избера, но си прав, че съм капризна - както към духовната, така и към материалната храна. :)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #106 -: Декември 03, 2015, 11:20:05 am »
Здрасти Миме! Лелеее...чак се разтреперих от вълнение! Особено с предложението да се срещнем на кафе! Умирам от желание да видя моята приятелка Мимето на живо, а Дженифър Анистън е красива кукла и аз много я харесвам. Излъчва убийствен сексапил. Ким Бийсинджър е също много красива и е малко хард. Миме, не знам къде живееш, но аз съм на 450 км. от София. Възможно е да се срещним някой ден на кафе, когато ходя при голямата щерка в София, ако си от там.  Аз съм много зает и почти не ми остава време, а по телефона не можем да си говорим така с подробности както тук. Вчера ми се наложи да водя жената на мой работник (приятел колега) в очната клиника "Света Петка" във Варна и не можах да прочета коментара ти. Днес имаме заявки за украса с гирлянди на елхи и витрини, и имам много малко време. Скайп и фейсбук не са ми страст, а и както ти казах, нямам много време, но на лични ще ти пратя имейл-адреса на една от 11-те си пощи и ще комуникираме както ти искаш. ще отговоря на поста ти, като ми остане време. До скоро Миме. Желая ти приятен ден и добро настроение с най-великите музиканти според мен, от които днес метълите имат още много да научат.
https://www.youtube.com/watch?v=q88koeaqrEg
« Последна редакция: Декември 03, 2015, 11:48:14 am от herkules 3 »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #107 -: Декември 03, 2015, 08:27:28 pm »
Ах мили ми Херку, ако знаех, че така ще те притесня, щях да бъда по-внимателна със закачките :) Всъщност предложението за кафе, скайп, телефон беше хипотетично и беше само малка закачка с дългите постове, в които обсъждаме различни житейски проблеми, все едно сме си седнали на кафе.
Разбира се, нямам нищо против да се видим някога, но за момента това не е въпрос на сериозни действия в тази посока. :)

А ти си пак в услуга на жените (даже чуждите), пък после ела ме убеждавай, че си женомразец. И ти си такъв, колкото аз съм върла феминистка - на теория сме такива, ама на практика сме меки Марии. :)

Благодаря за поздравчето и много успехи в работата ти пожелавам!
Ето от мен нещо, което хваща за гърлото:
https://www.youtube.com/watch?v=VK7iHiCmTg8

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #108 -: Декември 04, 2015, 01:56:04 pm »
Ох.......Миме!!! Толкова много бързах за да те прочета, че нямах търпение, и в бързината залях клавиатурата с коктейл от прясно мляко и кафе. Добре че имам друга. Значи когато много бързам, винаги се забавям от нещо, за това вече ще бързам бавно. Сега вече ще се пръсна от яд. >:( Чак се изчервих отново от срам. Как можах да допусна такова невнимание от моя страна? Толкова се бях навил, пък то било хипотетично. Закачката ти така ми качи адреналина, че вчера работихме с голям ентусиазъм, за да мога да бъда малко свободен днес, а сега като те прочетох, направо ми се изпари желанието за работа. :( Дори ти пратих имейл-адрес, скайп и имената във фейса, на лични. Е, сега вече се чувствам смачкан. Дано някой не ми се изпречи и започне нещо да ми се перчи до довечера за нещо, че ще го пребия. >:(
Явно когато изменя на принципите си се оказвам в това положение. Еврипид е казал: - "Никога не вярвай на жените, дори и да казват истината."

Миме, аз не съм женомразец, даже много си ги обичам жените, а моите у дома най-много. Мразя феминизма като идеология, и съм сигурен че е повече вреден за жените от колкото за мъжете. Ето сега вече и теб те заобичах, и както виждаш, отделям време за да си поговаорим. Темата тук си е актуална винаги. Жената е в кухнята, а  не някъде другаде и толкоз! Ама това с женските претенции вече на нищо не прилича!!! Искат да стават президентки, министърпредседателки, градоначалнички , военни командирки и какво ли не щеш! Може ли такова нещо??? Абе светът се е побъркал. Обаче има и мъже като мен, които няма да допуснат тези безобразия, защото са физически много силни, и никоя жена на света, не е по-силна от тях. Казах!!! >:( Аз като старомоден в музикалните предпочитания все ти предлагам мелодии от моето детство, ама какво да правя, като са ми любими? Ти си много модерна и те оставям да прецениш и класираш на първо второ и трето място, тези изпълнения! :-[

https://www.youtube.com/watch?v=8iE2UOvKVT0
https://www.youtube.com/watch?v=EmH4YlNdWAg
https://www.youtube.com/watch?v=OnIcCrNXhLs

Найде приятен ден Миме, и се надявам да не ми се сърдиш. До скоро!

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #109 -: Декември 06, 2015, 10:20:25 am »
Ако в някоя двойка и двамата партньори са жени и ако трябва да стоят постоянно в кухнята няма да има кой да работи и да решава финансовите въпроси :) ... Някога стоенето в кухнята може да не е имало алтернатива, но сега когато в супермаркета пред блока продават пиле на грил и риба на скара кой ще ти стои в кухнята :) ??

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #110 -: Декември 06, 2015, 07:36:53 pm »
brian, много уместен въпрос и изобщо мнение, но да не забравяме, че мястото на жената е винаги до печката и до някой мъж - в никакъв случай не са ѝ позволени волностите да се отклонява от нормата. ;) Прясна манджа и никакви купешки боклуци и не една манджа за три дни, а топли: закуска, обяд i вечеря - по възможност току що приготвени.

Сега до моя приятел Херку: Ах как неловко се почувствах приятелю. Не исках така да те разочаровам, наистина Просто, понеже си улегнал мъж със здраво семейство реших да не дърпаме дявола за опашката и да ти го разваляме. Да не казвам голяма дума, ама с тия флуиди, дето витаят около нашата кореспонденция, ако вземем, че се срещнем, някой ще забременее - дано не съм аз. :)

Надявам се, че никой невинен не го е отнесъл, заради мен и настроението, което предизвиках у теб.

Знам, че не си женомразец - точно това казвах и аз. Колкото до жените и отговорните постове - ми те са факт, бе приятелю и тепърва ще се засилва тая тенденция. Кой по силен, кой по-слаб... няма значение. Красотата е в това, че и двата пола са силни в нещо, а в друго не могат да се оправят. Тук става въпрос за личностни качества, а не за полова принадлежност и ти го знаеш много добре. Нали не мислиш, че всеки мъж е силен, умеещ и знаещ, като теб? Е, така е и с жените - не всички са слаби, некадърни и тъпи. :)

Мерси за поздравчетата отново. Класация не мога да направя - победител е кака Тина и точка. Велика жена, силна личност, отскубнала се от лапите на деспотичен мъж, който я е експлоатирал в продължение на години. Тина Търнър е не само творец - тя е вдъхновение за милиони жени и пример, че никога не е късно да си върнеш независимостта и да се изявиш, като личност.

Нека с нея завърши днешният ми коментар. Наистина, на кого му е притрябвал поредният герой? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=QMAULOwDY1Q

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #111 -: Декември 07, 2015, 12:33:42 pm »
Цитат
brian, много уместен въпрос и изобщо мнение, но да не забравяме, че мястото на жената е винаги до печката и до някой мъж - в никакъв случай не са ѝ позволени волностите да се отклонява от нормата. ;) Прясна манджа и никакви купешки боклуци и не една манджа за три дни, а топли: закуска, обяд i вечеря - по възможност току що приготвени.

Ето това е! Толкова ли е сложно, че не могат жените да го разберат? ;D Ако това правило се спазва, ще има мир и спокойствие между половете, и мъжете няма да пребиват жените толкова жестоко. :)
Здрасти Миме! Няма страшно приятелко. Не си ме разочаровала. Само мъъъъъничко. Вярно е, улегнал мъж съм и със здраво семейство, ама едното не пречи на другото. ;) За тия флуиди, дето витаят около нашата кореспонденция може и никой да не разбира, пък ако се срещнем (дай Боже) напълно е възможно някой да забременее, а след като това няма как да съм аз, сама разбираш за какво иде реч. ;D Че какво толкова лошо има? След това ще се пръкнат малки херкулесчета (момчета) и нацията ни ще се увеличи. :) Не знам до кога ние мъжете ще търпим тази несправедливост и да имаме само по една жена. Ще се разбунтувам публично, и ще искам да се разреши многоженството. Абе направо умирам за многоженство и толкоз. Сигурен съм че болшинството мъже ще ме подкрепят. ;D Като ще е "гарга" нека да е "рошава". Щом ще е еманципация, и за нас мъжете искаме такава. ;D

Сега относно отговорните постове заемани от жени! Никакъв факт не са. Или пък ако са, то не трябва да са! Тази тенденция ще трябва да се ликвидира. Няма такова нещо - по-слабият да командва по-силния! Това вече ще е извращение с природата. Качествата като максимум за мултифункционалност имат значение от половата принадлежност. Не трябва да се допуска по-неможещият незнаещ и некадърен индивид, да управлява можещи знаещи и кадърни люде. До сега, още от възникването на човечеството, мъжкият пол се е доказал като по-можещ, по-знаещ (умен) и много по-кадърен (мултифункционален) от женския. Как тогава женският пол се осмелява да има претенции да е над-мъжкия, и да го управлява безнаказано. Това си е живо "кощунство"! ;D Вярно е, че не всеки мъж е толкова силен, умен и можещ като мен, но около 5-6% са като мен, а болшинството мъже са с възможности над всички жени по света. И, също така е вярно, че не всяка жена е слаба, некадърна и тъпа, но на практика се доказва, че почти всички са. ;D Ето защо феминизмът трябва да се изкорени из основи. Да се забрани със закон и за нарушителките да се предвиди "смъртно" наказание, чрез групово-публично изнасилване! ;D Абе някъде бях чел, ама не знам къде, че провинилите се жени ги осъждали на масово публично изнасилване, и ми хареса този вид наказания, а щом става въпрос за жена, то няма начин тя да не е виновна ;D Така че, мястото на жените е в кухнята зад печката! Казах! >:(

За класацията бях убеден че  ще сложиш кака Тина. Само че тя е вече баба Тина. Ама и какъв балет има само, а? ;D
Намирам ги всичките танцуващи там за виновни и знаеш на какво ги осъждам. ;D И като нищо щях да изпълня присъдата им, обаче сигурно вече са много дърти, а аз не съм геронтофил.
До скоро Миме, и си помисли добре за херкулесчетата? Приятен ден!
https://www.youtube.com/watch?v=XC5GrF_31zc

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #112 -: Декември 07, 2015, 08:04:52 pm »
Те така те! Не ти стига да властваш само над една жена - искаш да командориш и оплождаш няколко едновременно. Казвам ти аз, че това 5 вековно робство е отровило завинаги съзнанието на българския мъж, ама ти си мислиш, че това мислене е правилно.

Виж сега, мили ми приятелю - честно да си призная хич не ме блазни мисълта за деца. Е, понякога ме удря сачмата и почвам да си мечтая за едно сладко момиченце, на което обличам роклички и връзвам панделки, но гледам бързо да разкарвам тия мечти. Виж технологията ми харесва, ама крайният продукт изисква много грижи и тревоги, та мисля да се ограничим до сухите тренировки, т.е. - само технологията, без крайния продукт. Добре, че заедно с еманципацията дойде и контрацепцията, че и без това светът е пренаселен. :)

Никога няма да се съглася, че мъжете (в цялата си маса) са по-добрия мат'риал. Понякога една жена е по-добра от цяло стадо говеда, така че нека да не спорим повече - мъжът нито е по-умен, нито по-силен (физически и психически), нито по-можещ и кадърен - ти си рядко изключение. ;) За пример ще ти дам зет ми - вчера, докато сестра ми готвила се оказало, че за дъното на тигана е залепнала някаква бамбукова подложка, която (естествено) в един момент се запалила. Когато лумнали пламъците сестра ми започнала да вика зет ми от съседната стая, но докато той си вдигне задника и реагира, тя (слава богу) потушила пожара сама. Като типична феминистка я попитах: На теб за какво ти е тоя мъж изобщо, освен да му готвиш, переш и чистиш след него? Не можа да ми даде смислен отговор. :) Та така херку, мили мой... Докато жените не вземат всички отговорни решения в ръцете си, светът ще продължава да бъде пълна лудница.

Относно наказанията: Публични изнасилвания викаш? Не мислиш ли, че така ще се стимулира престъпността сред по-грозничките жени? ;) Пък и до смърт? Подценяваш издържливостта на някои жени. Жертви може да има, но не е сигурно от кой пол ще бъдат.

Пак благодаря за поздравчето и за да има баланс аз ще пускам малко по-модерни течения в рок музиката.
Ето, моля ви се:
https://www.youtube.com/watch?v=rguhxKEBlr4

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #113 -: Декември 08, 2015, 01:36:51 pm »
Здрасти Миме! Ама виж сега! Не е виновно 5 вековното робство според мен. Това е природна закономерност. Мъжът може да оплоди хиляди жени, и това е биологичен рефлекс, ако тези жени му се предоставят в подходящо състояние и автоматично задеистват оплодителният му орган, който спира да се подчинява на централния процесор (мозъка) и действа подсъзнателно-инстинктивно (биос-програма). Това е природен алгоритъм (програма), с който се осъществява продължението на човешкия род. Моногамността е характерна само за жените. Мъжете по природа са си полигамни, и като физически по-силни, налагат правото си да онождат жените, които по някога са им плячка при военни завоевания. Така че това не е въпрос на правилно или неправилно мислене, а природна закономерност. Ти можеш ли да си представиш жена, която да може да изнасили мъж? Не нали? А, я виж какво сочи статистиката! Всяко трета жена, претърпява физическо насилие от мъже, заради непокорството си, и всяка пета е изнасилена, - т.е. никой не я е питал дали иска или не иска секс. Така че, докато ги има мъжете, феминизмът ще си остане само утопия, и равенството ще е само на книга, защото на ппрактика няма как това да стане.

Цитат
Никога няма да се съглася, че мъжете (в цялата си маса) са по-добрия мат'риал.

Това си е напълно нормално да не се съгласиш, след като си жена, само че мъжете няма да те питат дали си съгласна или не си. Примерът със зет ти е показателен. Преценил е човекът, че няма нужда да си разваля спокойствието заради женска несъобразителност, а щом и жена му е потушила пожара който сама е предизвикала, доказва че мъжът правилно е преценил, че не си заслужава да си разваля спокойствието. Дори се е оказал добродушен, защото след такъв опасен инцидент, предизвикан от женско неблагоразумие, би трябвало да последват наказания за жената, като шамарената фабрика би могла да се замени с принудителен секс. А, ти щом си насърчила сестра си с феминистично предложение, също би трябвало да бъдеш наказана от зет си с принудителен секс, за да знаеш друг път, че мъжът винаги има право, и че жената е длъжна да пере, чисти и изпълнява желанията на мъжа най-безпрекословно!

Цитат
Та така херку, мили мой... Докато жените не вземат всички отговорни решения в ръцете си, светът ще продължава да бъде пълна лудница.

Да речем че си права (което в същност не е вярно). Как си го представяш жените да командват мъжете навред, ако мъжете не са съгласни с това? Законодателната власт само от жени, а изпълнителната или репресивната власт почти изцяло от мъже? Можеш ли да покажеш някаква формула, по която това да стане? Кой ще охранява командващите жени от посегателства? Сами ли ще се охраняват, или ще обучават всяка втора родена жена-девойка в бойни изкуства, за да ги защитава? И, въобще имат ли някакъв шанс жените (макар и обучени) срещу физически силни и разярени мъже? Дори и да използват оръжие, фактите сочат, че мъжете си служат многократно по-добре с него, от колкото жените. И, ако допуснем, че всичките тези проблеми, не са проблем за управляващият апарат от жени, как ще вкарат един милион мъже в затвора, за да ги държат в подчинение?
Мименце, признавам си че много си ми сладка, и за това те обичам. Тази женска наивност ме прави безсилен, и тогава започвам да защитавам жените някак си механично, макар и да не съм съгласен с възгледите им.

Цитат
Виж сега, мили ми приятелю - честно да си призная хич не ме блазни мисълта за деца. Е, понякога ме удря сачмата и почвам да си мечтая за едно сладко момиченце, на което обличам роклички и връзвам панделки, но гледам бързо да разкарвам тия мечти. Виж технологията ми харесва, ама крайният продукт изисква много грижи и тревоги, та мисля да се ограничим до сухите тренировки, т.е. - само технологията, без крайния продукт. Добре, че заедно с еманципацията дойде и контрацепцията, че и без това светът е пренаселен. :)

Ех че си и ти ама! Как така няма да те блазни мисълта за деца? Ами че ти искаш да се опълчиш на женската природа, и да пренебрегнеш майчиното чувство, което също е женски инстинкт. По скоро мъжете нехаят в това отношение и инстинктивно се стремят към своето продължение, като желаят да имат само момчета. Ама и ти, колко си хитра само??!?? Мечтаеш си за едно сладко момиченце, на което да обличаш роклички и връзваш панделки, ама само когато те пере сачмата. Е, кажи ми сега? Защо не си мечтаеш за едно момченце, което да те пази, когато порастне и да имаш сигурна защита, вместо това момиченце, което ще е обект на притежание от мъжете? Технологията за производството се харесва много повече на мъжете, и за това искат да имат по много жени. Нали знаеш мечтата на мюсюлманите за 70 девственици, когато отидат в рая? Само че аз съм християнин, и си ги предпочитам тук на земята. ;D

Цитат
Относно наказанията: Публични изнасилвания викаш? Не мислиш ли, че така ще се стимулира престъпността сред по-грозничките жени? ;) Пък и до смърт? Подценяваш издържливостта на някои жени. Жертви може да има, но не е сигурно от кой пол ще бъдат.


Ееее.....Миме!!! Тук направо ме уби! Не се бях замислял, но иронията ти ме смаза напълно! :o :o :o  Сега се сетих за смъртта на един нигериец, дето вместо 4 жени, бил много лаком и решил да има 6.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1474925

Ужас! Чак не мога да повярвам, ама ей на! Случило се е и направо тръпки ме побиват. Сега не знам вече да се ядосвам, или да се радвам на многоженството! За това според мен, зъконът трябва винаги да оправдава мъжката изневяра, защото иначе ще е извращение с мъжката природа. Абе не може така нагло жените да тъпчат мъжете бе! Крайно време е ние мъжете да се разбунтуваме и да си върнем изцяло властта. Жената всячески е длъжна на мъжа и точка. >:(

Относно поздравите ти си модерна, предпочитаща модерна музика, и за това си феминистка. Аз съм си старомоден и си харесвам музиката през патриархата, но не ме сваляй долу, че съм си още много хубав, и никой не е по-хубав от мен, поне в средата в която се намирам.

https://www.youtube.com/watch?v=1RJPaj97H24

Поздрави и приятен ден!


Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #114 -: Декември 08, 2015, 11:26:08 pm »
Аааа, не си прав, приятелю Херку - има общества в Тибет, при които се среща и женската полигамия, ама не им завиждам на тия клети женици. Тва да готвиш, переш и търпиш капризите на няколко мъже сигурно е кошмарно. Само будист може да прояви нужното търпение. :)
А пък и ти като ламтиш толкова за харем от ханъми ще те питам как ще смогваш да ошамариш всичките. Ще получиш тендовагинит още на първата седмица. Прав си за оплождането, обаче - могат мъжете, ама аз наистина не разбирам тоя стремеж да се плодим, като мишките. Светът е пренаселен и всички войни и несправедливости идват от там. Получава се нещо, като: малко ресурси - много маймун, а пък количеството винаги разваля качеството, но не мога да кажа ''Дай да изтрепем излишъка!''. Някак трябва да се ограничи възпроизводството на хора и пак опираме до контрацепцията или казано иначе - да наблягаме на технологията без да получаваме резултати.

Цитат
Дори и да използват оръжие, фактите сочат, че мъжете си служат многократно по-добре с него, от колкото жените. И, ако допуснем, че всичките тези проблеми, не са проблем за управляващият апарат от жени, как ще вкарат един милион мъже в затвора, за да ги държат в подчинение?
Ама виждаш ли сега колко ти е погрешно цялото мислене?! Че кой говори за насилствено вземане на властта? Всичко ще си бъде мир и любов и никой няма да роптае и да се бунтува срещу женското управление. То ако ще говорим за революции и жените могат да се вдигнат, само че малко по-фино и хитро и пак ще постигнат успехи. Идеята ми е управлението да премине в женски ръце плавно и без сътресения, но пък тогава мъжете ще станат още по-големи мързели и ще се питаме още по-често за какво са ни изобщо, освен за разплод?  Трябва да го обмислим внимателно това с женската власт, така че хем да ги юркаме да работят, хем да не разберат, че са подтиснати. С повече секс мъжете спират да мислят (ти сам го каза), значи решението е редовен секс и яко експлоатация и всички са щастливи.

Обаче много ме разсмя с идеята зет ми да наказва наред с насилствен секс. :) Той щом така ''светкавично'' реагира при пожар, мислиш ли, че много ще агресира, та да изпълни каквото и да е наказание, пък било то и сексуално?

Иначе си имам майчински инстинкти, но нямам инстинкт за възпроизводство, бе Херку - мили мой. Пък и от какво ще ме пази един син? Та момчетата причиняват най-много тревоги на майките си. Напиват се, бият се, шофират като луди... Айде мерси!

Отново благодаря за поздравчето. I wont let you down - promise!;)
От мен това и после I disappear :)
https://www.youtube.com/watch?v=a045cyFmWBw

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #115 -: Декември 09, 2015, 03:34:48 pm »
Ох..Миме...Направо щях да се задавя сериозно, докато дъфча тук едни фъстъци, след като прочетох коментара ти още в началото. Полиандрията е съществувала някога в древна Месопотамия, но е била забранена със закон от тогавашните владетели, защото (както и ти намекна) грозните и от нисшите слоеве жени, оставали без мъже, а броят на индивидите и от двата пола е бил винаги почти равен, защото природата поддържа това равновесие. Всеизвестен е феноменът, че след воини започват да се раждат повече момчета и количествата се иравняват отново след определено време. Дори и в днешно време сред ескимоските племена съществуват още традиции и обичаи на многомъжство. Считало се, че ако пристигне някой гостенин мъж, задължително трябва да изплющи жената на стопаните мъже, защото ако откаже се тълкувало като обида. Все едно че жената е грозна, а щом не харесва жената, значи не харесва и посрещането, като форма на гостоприемство. А, капризите на няколко мъже, сигурно по лесно се изтърпяват, от колкото капризите на няколко жени. Обърни внимание на този афоризъм: Леле мале, добре е докато мъжът може, но щом спре да може, пози Боже!!!


Молитва на жената

Ах, Боже, Боже,
без мъж се не може.
Стига мъжът да може,
жената всякак може -
и здрава може, и болна може.

Мъжът, Боже, не винаги може
и когато спре да може,
прибери го, Боже!
И понеже жената без мъж не може,
намери й друг, Боже, и чужд може,
стига да може! О,Боже!!!

Ооо, Боже,
ти който направи на онази
да роди без да съгреши,
помогни на нас
да съгрешим без да родим.

Ей с тази молитва жените са си изпросили от Господ хапчето ескапеле, изобретено пак от мъжете, а за мъжът за да може, изобретени са сини хапчета. Вярно е, че ресурсите на земята са ограничени , а някои народи се плодят като мишки, само че ние не сме от тях и сме почти на изчезване, нищо че светът е пренаселен. За това аз се боря за благородна кауза като многоженството и доставяне на секс за мъжете постоянно и по всяко време при желание от тяхна страна, с цел подобряване на демографията ни, като освен количество, да има и качество. С поставянето на жените в кухнята зад печката, ще намалее рискът от тендовагинит. Доказано е че това е болест при жените, причинена най-вече от работата им зад компютрите. Ние мъжете издържаме многократно на физически натоварвания и сухожилията и костната ни система са в пъти по-издръжливи от тези на жените, а освен шамари можем да раздадем и благородство, така желано от жените, споменато в "молитва на жената"! ;D

Като говорим за властта на жените, трябва да уточним за коя власт става въпрос?  Ако е за тази власт в леглото, безспорно жените са много по-силни и мъжете безусловно се подчиняват, а и при ситуация на кулминация нямат самоконтрол. Но за другата власт, при която се вземат генерални решения, жените нямат голям процент, и влиянието им не е обезпокояващо. Пък и доказано е, че власт се взема, а не се дава. С мир и любов жените ще властват само в кревата, и няма как да накарат мъжете да работят, ако това не им харесва. С редовен секс жените ще си осигуряват спокойствие, а мъжете като с по-големи умствени способности, ще предвиждат всяка женска хитрост и няма да се поддават на експлоатация, и пак всички ще са щастливи. ;D И, след като след време се премахнат жените изцяло от властта, светът ще се промени тотално. Всеки ще консумира реално това, което в същност е изработил. Може и парите да се заменят с бартерни отношения, за да няма експлоатация на кадърния мъжки пол, от некадърния женски. Жените ще си останат собственост на мъжете, както и всичко останало, като материални придобивки. А, жените които няма да бъдат избирани и покровителствани от мъжете, ще предлагат секс срещу храна, за да съществуват. ;D

Зет ти е доста добър човек, след като не е наказал веднага със зверски секс сестра ти, че и теб, с феминистичното си поведение. За това някои мъже си патят постоянно от добрината си. Ако беше някой суров и безпощаден, щеше жестоко да ви накаже (една след друга), за да се научи сестра ти как да работи безопасно в кухнята зад печката, а теб за да се научиш да не се бъркаш в семейните им отношения с феминистични призиви. ;D

Цитат
Иначе си имам майчински инстинкти, но нямам инстинкт за възпроизводство, бе Херку - мили мой. Пък и от какво ще ме пази един син? Та момчетата причиняват най-много тревоги на майките си. Напиват се, бият се, шофират като луди... Айде мерси!

Ама недей така бе Миме, че то ако всички раждащи жени можеха да избират само момичета, как ще останат момчета-мъже за разплод? Ето за това Господ е определил мъжа като глава в семейната йерархия и от нето зависи пола на бъдещото поколение и изхранването му. Защото мъжките хромозоми определят пола на детето, а жената само износва плода след оплождането. Добре е за жените, че мъжът не може да действа избирателно при самото оплождане, защото тогава щяха да се раждат само момчета и тук там по някое момиче за разнообразие. ;D

Не знам Миме. Днес всяко престъпление срещу обикновените хора се узаконява, от тези които са на власт. Преди малко чух по радиото пак за данъци, такси, монополисти и всевъзможни рекети  върху народа, който е  безсилен срещу власт имащите. Дали по-свинска история е имало до сега, от както сме се нарекли държава?
Благодаря за поздрава, ти вече знаеш какво харесвам най-много. Приятен ден!
https://www.youtube.com/watch?v=K6j3imOxzB8






Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #116 -: Декември 14, 2015, 04:17:09 pm »
Миличък мой Херку, извинявай, че не можах да намеря много време в последните дни за нашата сладка кореспонденция с елементи на диспут, но така сме работещите момичета. Аз все се чудех как майки с деца намират време по цял ден да киснат във фейсбук и да оспамват ''приятелите'' си, ама вече знам - хора без работа. Ще излезеш прав, че на домакините им е донякъде по-лесно. Друг е въпросът дали е по-интересно, но пък това зависи от умствения капациет и потребности, така че домашните преживни животни май са си по-добре от феми-еманципантките. :)

Днес видях нещо много обнадеждаващо във вестника, Херку!!! Поне 9 жени са спечелили на последните местни избори в Саудитска Арабия! :) Това са първите избори, в които местните жени имат право на вот и резултатът е показателен. Има надежда за прогрес, а ти ми говориш за ислямизация на Европа!

Прав си за геноцида, налаган от управляващите над бедния измъчен български народ и се опасявам, че тук и жена не би могла да помогне, понеже сме крадливо племе, което на всичко отгоре е изцяло подчинено на големите сили. Силите се менят, а нашата робска позиция не, но такава е съдбата на България, явно?! Имаме някаква кармична причина да се родим точно тук и сега, но какви грехове изплащаме не се знае все още. Ще научим, като се пренесем в селенията на Хадес или който и да е там.
Мерси отново за поздравчето!
Лека, успешна и доходна работа от мен и знай, че си мислено с мен, дори, когато нямам време за приятната ни комуникация. Твоят скептицизъм относно капацитета на жените ме стимулира да се доказвам повече, така че и за това Благодаря!:)

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #117 -: Декември 15, 2015, 02:55:58 pm »
Здрасти Миме! Не знаеш колко се радвам на коментара ти! Направо се бях отчаял, като не те виждам в темата. Чудех се, дали не съм те обидил с нещо? Но, ти си интелигентна, и добре разбираш, че иронията с метафори е вид хумор, който успокоява нервната система на човек, и предпазва от някои болести.
Хората без работа са изнервени, поради безпаричие, а работещите (само някои) пък са под напрежение, че могат да останат без работа. На работещите момичета им е много трудно едновременно да работят и да са домакини. За това по-добрият въриант е мъжът да работи, а жената домакиня. Така и за двамата ще е по-лесно. Е, на феми-еманципантките пък им е интересно да работят, но по-интересно им е да дразнят мъжкия пол с това, че мъжете не могат да им забранят да работят. А, и "домашните преживни животни" освен че са много по-добре от феминистките, са и по-предпочитани от мъжете.

Цитат
Днес видях нещо много обнадеждаващо във вестника, Херку!!! Поне 9 жени са спечелили на последните местни избори в Саудитска Арабия! :) Това са първите избори, в които местните жени имат право на вот и резултатът е показателен. Има надежда за прогрес, а ти ми говориш за ислямизация на Европа!

Знаех си, че няма да пропуснеш това! И аз го чух снощи по новините и не можах да повярвам! Как е възможно да се противоречи на свещената книга? Може ли такова нещо? Това вече на нищо не прилича! Да се дава правото на жените да гласуват си е престъпление срещу природата. :o :o Снощи направо не можах да спя спокойно, от възмутителната ситуация в Саудитска Арабия!!? Сутринта се скарах на жена си без причина, а тя не ми приготви обичайната закуска, и се наложи да си купя мазни банички. >:( Изядох 5 броя, и изпих 1 литър боза.  ;D Сега обаче съм спокоен, че ще мога да се заяждам с теб. :P Мислих доста върху решението за женското гласуване в Саудитска Арабия, и стигнах до извода, че е доста хитър ход. Нещо като компенсация заради декрета на краля, с който се разрешава на мъжете да изядат жените си, ако им се наложи.
http://petel.bg/SHokirashho--Kralyat-na-Sauditska-Arabiya-razreshi-na-mazhete-da-yadat-zhenite-si__121910

"Кралят на Саудитска Арабия Абдула бин Абдул Азис разреши със специален декрет на мъжете в страната да ядат своите съпруги, или пък части от телата им, без да отговарят за това, съобщават световните медии.

Това е доказателство от страна на съпругите, че са готови да се жертват за мъжете си и да им служат. Религиозният лидер уточни обаче, че мъжете не трябва да ядат благоверните си само ако са много гладни."

Как ти се струва това, а? ;D

Сега разбирам самата умисъл относно женското гласуване, а която жена бъде избрана, винаги може да бъде изядена от мъжа си, ако нещо много вземе за си позволява волности и да предлага женски прищевки за равенство или равнопоставеност сред заседателите.

Цитат
Прав си за геноцида, налаган от управляващите над бедния измъчен български народ и се опасявам, че тук и жена не би могла да помогне, понеже сме крадливо племе, което на всичко отгоре е изцяло подчинено на големите сили.

Леле....как звучи само???  "Дори и жена не би могла да помогне!!!" А сега де??? Излиза че пак жената е по-добра от мъжа.  Геноцида налаган от управляващите е по поръчка от вън, както и феминизирането на образователната и съдебната система. Който и да е на власт, самото управление и правила+закони ще бъдат диктувани от колониалистите. Ние сме колониална държава, и свободомислието и човешките права се моделират и налагат от други, а не от народа. Суверенна държава е само термин, който не се припокрива със значението си. Животът при нас изцяло зависи от геополитическата ни ориентация, а управляващите ни винаги са били продажници и слуги на великите сили.

Радвам се че моят скептицизъм относно капацитета на жените те стимулира и те кара да се доказваш, а аз вече съм те заобичал, без значение дали си феминистка или не си. За това бъди такава каквато си, и най-вече бъди полезна освен за другите и за себе си. Приятен ден и до скоро!
https://www.youtube.com/watch?v=HC4Tb727aGA&list=PLC67173DCD85F548E

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #118 -: Декември 15, 2015, 09:50:18 pm »
Въййййй, както казват в някои райони на страната! Ма наистина ли толкова се разстрои от новината за правото на жените да гласуват в една ислямска държава? Аз пък така се зарадвах! Сега се надявам тенденцията да се пренесе и в останалите изостанали страни. В 21-ви век сме - не може човешки същества да имат статут на добитък или на малки деца.

Прав си, че обичам да дразня мъжете със своето свободомислие, мили ми Херку. Направо изпитвам удоволствие да виждам как нечие мъжко тропане по масата няма никаква тежест. Тайно си мечтая да видя всички мъже в арабския свят толкова безсилни. Сигурно ще си изядат чалмите, вместо жените si, ако изпаднат в такава ситуация.
И изобщо, що за глупав закон? Коранът разрешава ли канибализма??? Ти би ли изял жена си или част от нея - буквално? Мисля, че жените, които влязат във властта ще отменят тая глупост, надявам се поне. Не че има реална опасност от масово изяждане на жени в Саудитска Арабия (вярвам в човечността, все пак), но пък дори и на книга това позволение е абсурдно!

Прав си, че сме васалска държава, но пък натрапването на европейските свободи и морал е сред малкото положителни неща от нашата зависимост, като държава. Трябва да възприемем прогресивното мислене - не може да си стоим все във времената на османското робство.

Радвам се, че се радваш nа моя стремеж да се доказвам, мили ми приятелю! Ти си мъдър човек, въпреки че мнението ти относно еманципацията е допотопно. ;)

Наистина най-важно е да си бъдем полезни, а как? Кой както може!
Не се карай с жената, преди да те нахрани, приятелю - бъди по-далновиден. По-лошо може да се окаже ако след скарването вземе, че ти сготви и тогава ще се чудиш дали е безопасно да ядеш изобщо. :)

Мерси за поздравчето, отново! Мисля, че Бийтълс са доста надценявани, като рок енд рол банда, но пък са пионери и създатели на този стил и трябва да им бъдем благодарни... пък и песничката, с която ме поздрави е от хубавите.

Хайде, че и аз отдавна не съм те поздравявала, да взема да ти пусна нещо повдигащо.... адреналина. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=rGoNaGEkGOY

herkules 3

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Жената е в кухнята, а не някъде другаде !
« Отговор #119 -: Декември 16, 2015, 03:27:21 pm »
Здрасти Миме! Абе, къде ти, направо не можах да спя втора по ред вечер от гняв и възмущение. >:( Направо им се чудя, на управляващите в Саудитска Арабия!?? Как можаха да направят такова нещо? :o Това прехвърля всякаква норма  за нормалност в една ислямска държава. Ти да дадеш на жените право да гласуват??? ??? ЗАЩО? :( Сега как ще им го отнемат ? >:( Не знам вече какво да мисля. Сигурен съм че пак американците имат пръст в тази работа. Понеже направиха тази грешка с женските права при тях, и сега от яд и завист към ислямския свят, че си живее по-добре без женско вмешателство в бита , решиха да го принудят  да  злоупотреби с традициите си. Но....това ще е временно. Сега като там започнат да си изяждат жените, тогава ще се разбере колко е грешно това, с женските права. Все пак живеем в 21 век и не може така безнаказано  САЩ да се намесва във вътрешните работи на ислямска държава. Когато говорим за човешки права, трябва да се подчертае дебело че става въпрос за ЧОВЕЦИ! А, жената човек ли е, а? ;D Няма религия в света, която да признава жената за човек. Дори теолозите още спорят за това, че жената няма душа! ;D Сегашната изкривена представа за равенство ще доведе до промяна и на обръщенията и изказванията, относно случващите се събития.  Обикновено казваме: - Вървял един човек с жена си по пътя! Хайде сега виж как звучи по феминистки! - Вървяла една човечка с мъжа си по пътя! Как ти се струва? Може и друг пример да ти дам. "Снощи спах с един човек и секса ни беше божествен"! - това е когато жена се хвали на приятелката си.  А сега виж това! - Снощи изчуках една "човечка" и после я разкарах ;D! Ясно е че когато се говори за човек, става въпрос за мъж, а "човечка" нещо не върви, но може да се замести с много синоними на ку*ва. ;D Ние в Европа сме християнски народи нали? Я виж какво казва апостол Павел, който проповядва Божието слово!.............."На жената не позволявам да поучава, нито да господарува над мъжа, но заповядвам да бъде в безмълвие. Защото по-напред биде създаден Адам, а после Ева; и не Адам биде прелъстен, а жената биде прелъстена и падна в престъпление.“ ;D ;D ;D Ето защо жените по света са приравнени с добитъка и са собственост на мъжете. Днешното извращение с природната даденост се дължи на шепа индивиди от племе мислещо се за богоравно. Феминизмът е част от пъкления му план за налагане на нов световен ред и световно господство. Първоначално планът е предвиждал редукция на населението на земята до 3 милиарда. 1 милиард роби, 1 милиард учени и 1 милиард търтеи, господстващи над другите два милиарда. Сега са го променили на редукция 1 милиард. Доста учени са впрегнати за да измислят разни болести, с които да намаляват населението по света, а уж после хуманитарни организации проявяват благородство, като го лекуват. Знам, че подкрепяш западните "демокрации" и планът Ран-Ът го виждаш като смешна приказка, но ако помислиш върху всички случили се събития реално, и прецениш нещата абстрактно, тогава ще разбереш за какво говоря, а сега говоря сериозно. Всеки има право на живот нали? Но някои имат много повече. Задай си въпроса! Защо целият свят мрази евреите? Ако можеш да си отговориш, ще разбереш моето виждане относно живота на хората днес. Ислямът е военна религия, ограничаваща индивидуалното мислене, но пък е обединяваща и дори с несправедлива кауза, гарантира успех в крайния резултат. За нея всички мюсюлмани по света са братя, а брат брата винаги се защитават. Е, сега се бият и помежду си, но ако имат обща цел, веднага ще се обединят за постигането и. Сащ успяват да прилагат римското правило, и го правят защото са икономически силни. Но дали не са "колос",  стъпил на глинени крака? Икономическата им мощ се гради на репресивния им подход към народите по света. Могат да ядат и да пият без да плащат. Въпросът е, до кога? Русия е другата велика сила, а не се знае дали не е и по велика, относто военната си мощ от САЩ. Претърпяла измамата и осъзнала лукавството днес Русия е по-силна с военната си мощ от всякога, и дори от всички взети заедно. За това и сорос програмите няма да са ефективни за еврогейската политика, която западните демокрации прокламират непрекъснато. Изгледай това видео. Не случайно е без коментар. Наглостта на САЩ е очевадна. Казват, че умирайки кучето най-лошо хапе!

https://www.youtube.com/watch?v=7wakePa705I

Как ти се струва изказа на Джордж Фридман и самозабравилите се пияни от лицемерното си отношение съм света хегемони, мислещи се за недосегаеми? Дано да доживеем следващите десетилетия. ЕС е вече пред разпад, а това го искаха и направиха САЩ, но и техният ред ще дойде. Всяко зло за добро......казват старите хора.

Цитат

Радвам се, че се радваш nа моя стремеж да се доказвам, мили ми приятелю! Ти си мъдър човек, въпреки че мнението ти относно еманципацията е допотопно. ;)

Ама как няма да ти се радвам бе Миме? Че аз още като ти видах аватара и много ти се зарадвах, представяйки си те като него. Няколко дни те нямаше тук във форума, и сякаш бях болен от жълтеница. Да не дърпаме (както казваш) дявола за опашката, но си признавам че ми беше много тъжно. Трябва, наистина трябва да сме си полезни един на друг, кой както може. А, да се карам с жени си? Не! В никакъв случай! Повече ме е страх, че въобще няма да ми сготви, отколкото какво ще ми сложи в сготвеното, и дали ще е безопасно да го ям. Сега е време на еманципация, и не смея да я ядосвам, че току виж пак ме пратила за банички. А че ще я заплашвам с изяждане ще я заплашвам, но само в преносен смисъл. Че аз отдавна си я заплашвам по скайп с това, че ще и изям някои работи, когато се връщам от работа зад граница, зажаднял за секс. И ако вземе да ми откаже, край с мен. >:( Ще трябва да прибягвам до услугите на платената любов.  ;D Ей за това си искам патриархата. Ама не може така бе!!? :o Да се страхувам че ще ми откаже, и че само ако иска ще ми наготви!!? Че каква собственост ще ми е тя на мен тогава? Излиза че не тя на мен, а аз на нея съм и собственост. Скъсвам се от работа, осигурявам всичко за в къщи, и гледам нищо да не и липсва, а тя разполага с всичко това, че дори и с мен, като може да ме манипулира със заплахата да отказва секс, а аз да не мога да отказвам колкото и да съм изморен, защото откажа ли, ще последва серия от откази от нейна страна.  :o Ей за това съм против феминизма. >:(
 
Бийтълс бяха пионери и класици. През ученическите ми години често ги имитирахме, а Girl беше любимата на ученичките от курса (класа) ни. Дори бяхме измислили български текст и една част изплагиатствали от стихосбирки.

Ето малко от тектса:

Стази песен, ще разкажа за едно момиче
Чиято обич нявга не признах.
Тъжен спомен в мен остана да боли в душата
Но как да върна времето назад

Припев:

О Girl...................
О Girl..................

Помня онзи ден очите и в сълзи облени
как ме търсеха за сетен път
Аз си тръгнах без да се обърна но остана
Във сърцето нашата любов

Припев: ................

С още три момчета, дрънкахме с китари през междучасията, а останалите съученици пееха с нас. После техникума закупиха инструменти /китари клавир, барабани, микрофони и говорители за тонколоните/, а ние сами си изработихме усилвателите и си направихме ВИГ. По онова време имаше програми по културно-масова работа и организираха хумор, и забава, като включваха и изяви с поетична насоченост, а ние ВИГ, осигурявахме музикалния фон. Спомням си една такава вечер, на която присъстваха и родителите, а две момичета рецитираха това с мизикално оформление.....

Един разбойник сам се скитал,
бездомен по голямата земя
и вместо сърце в ризата си скрита
той носел зла и кървава кама.

Причаквал той замръкнали кервани
и само денем криел своя нож,
а ножът му от кръв ръжда не хващал,
човекът бил от дявола по лош...

Ала и той един път от умора
под слънцето на кръстопът заспал.
Подритвали го бързащите хора
и никой до главата му не спрял.

И само малко, дрипаво момиче
направило му сянка с листо -
заплакал той, за първи път обичал,
заплакал той, разбойника, защо?

Какво стоплило туй сърце кораво,
не стоплено в живота никой път?
Една ръка накарала тогава
сълзи от кървав поглед да текат.

Една ръка, по-топла от огнище,
на главореза дала онова,
което той не би откупил с нищо -
ни с обир, ни с рязана глава!"

Но ти заспа, а тъй ми е студено.
Туй приказно момиче - де е то?
То стоплило разбойника, а мене
ти никога не стопли тъй, защо?

Представяш ли си Миме, насъпи абсолютно мълчание в залата, всички се просълзиха. Спомням си и лицата на родителите ми (от сцената всичко се виждаше), които бяха дошли на представлението, а аз съм от друг град. Сега те вече не са между живите, но аз ги запомних и съм им благодарен за всичко което са ми дали. Е, свърших с лириката, но се надявам че не съм те разстроил. А сега нещо по-ново, но не съвсем. Под лунната светлина, нещата изглеждат различно. Приятен ден и запомни! Under the moonlight! До скоро!
https://www.youtube.com/watch?v=Mn37dQBOmOc