Автор Тема: Татуировките са опасни за здравето  (Прочетена 27791 пъти)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Татуировките са опасни за здравето
« -: Август 31, 2015, 03:07:46 pm »
Или по-точно боите от тях, защото тези бои не са произведени да бъдат прилагани върху кожата, тоест не са тествани как въздействат върху човешкия организъм.  Смятате ли, че това твърдение може да се приеме за достоверно?  :)
« Последна редакция: Август 31, 2015, 03:09:56 pm от ivan_ivanov »

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #1 -: Август 31, 2015, 03:10:30 pm »
Аз не ги харесвам, така или иначе. Намирам ги за нещо дивашко.
Не бих си направила, така че не ми пука дали са вредни.

Освен това са опасни не само боите, но и иглите, с които се работи. При липса на перфектна стерилизация можеш да се заразиш с хепатит, спин и какво ли не още.

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #2 -: Август 31, 2015, 03:12:50 pm »
Или по-точно боите от тях, защото тези бои не са произведени да бъдат прилагани върху кожата, тоест не са тествани как въздействат върху човешкия организъм.  Смятате ли, че това твърдение може да се приеме за достоверно?  :)

Толкова не си прав, че трябва да се само накажеш и да проучиш малко темата преди да започнеш да пишеш!
Въобще не е достоверно! ( аз имам татуси нищо, че съм медицинско лице )


ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #3 -: Август 31, 2015, 03:17:45 pm »
Това са най-новите данни, които са излезли от началото на годината. Както знаете медицината не стои на едно място, а постоянно се развива.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #4 -: Август 31, 2015, 03:20:09 pm »
Или по-точно боите от тях, защото тези бои не са произведени да бъдат прилагани върху кожата, тоест не са тествани как въздействат върху човешкия организъм.  Смятате ли, че това твърдение може да се приеме за достоверно?  :)

Толкова не си прав, че трябва да се само накажеш и да проучиш малко темата преди да започнеш да пишеш!
Въобще не е достоверно! ( аз имам татуси нищо, че съм медицинско лице )

АЗ също ще допълня това което каза доктора!
Въобще не си прав!
Тези мастила се правят специално за да се слагат по кожата ( работил съм в татоо студио и знам ). Има някой хора който могат да проявят алергия към червеното но няма страшно защото тялото ти просто е го разгради и е го изхвърли през порите на кожата и през урината. Но това става с много старите видове бои!
Допълнително не си прав защото ХЕИ регулира всичките мастила които се използват в тези студия и внимателно проучват материята.

А татусите за мен са едно прекрасно изкуство което или го харесваш или не , но има татуси и тауси. Пък кожата си е ваша и вие с избирате какво да я правите!

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #5 -: Август 31, 2015, 03:21:12 pm »
Това са най-новите данни, които са излезли от началото на годината. Както знаете медицината не стои на едно място, а постоянно се развива.

Добре дай линк или сподели цялото изследване с нас за да можем и ние да сме просветен в какво сме се забъркали

Вилито

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #6 -: Август 31, 2015, 03:26:45 pm »
Аз не ги харесвам, така или иначе. Намирам ги за нещо дивашко.
Не бих си направила, така че не ми пука дали са вредни.

Освен това са опасни не само боите, но и иглите, с които се работи. При липса на перфектна стерилизация можеш да се заразиш с хепатит, спин и какво ли не още.

И аз не бих си направила но има някой които са много красиви!
Примерно:
http://www.tattoobite.com/wp-content/uploads/2015/02/butterflies-frogs-and-tulip-tattoos-on-sleeve.jpg

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #7 -: Август 31, 2015, 03:29:02 pm »
Ето и потребителската информация в Интернет страницата на Федералното управление по контрол на качеството на хранителните продукти и лекарствата на САЩ - FDA. Предпочитам на тях да се доверя - http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm048919.htm

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #8 -: Август 31, 2015, 03:30:05 pm »
Аз не ги харесвам, така или иначе. Намирам ги за нещо дивашко.
Не бих си направила, така че не ми пука дали са вредни.

Освен това са опасни не само боите, но и иглите, с които се работи. При липса на перфектна стерилизация можеш да се заразиш с хепатит, спин и какво ли не още.

Я да те подхвана и теб. И ти не си запозната!
Трябва да се стерилизират само приборите с които се работи и да се ползва чисто нова игла която са я разпечатали пред вас!
Само това е нужно, останалото е за " красота "

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #9 -: Август 31, 2015, 03:31:57 pm »
Ето и потребителската информация в Интернет страницата на Федералното управление по контрол на качеството на хранителните продукти и лекарствата на САЩ - FDA. Предпочитам на тях да се доверя - http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm048919.htm

Другият път гледай датата и не казвай че са от тази година
Цитат
Updated: February 23, 2009

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #10 -: Август 31, 2015, 03:33:55 pm »
http://rzi-targovishte.eu/index.php?option=com_k2&view=item&id=443:rzi-informira-06-07-10-07-2015-g&Itemid=256 - ето и от тази година на РЗИ Търговище за извършени проверки по повод 33 нотифицирани стоки опасни за човешкото здраве, сред които има и бои за татуировки.

dr.ohboli

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #11 -: Август 31, 2015, 03:38:44 pm »
В такъв случай те просто ги изкарват от пазара и забраняват вноса ако са опасни за живота на хората!

mouse711

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #12 -: Август 31, 2015, 03:45:29 pm »
Аз като човек на който почти цялото му тяло е татуирано , мога да ви кажа, че като за начало 1во посетете тауиста при който искате да се рисувате и го наблюдавайте как се приготвя и какво прави след това с използваните материали! така ще сте сигурни какво става и на кой си оставяте живота / тялото !

nevermind

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #13 -: Август 31, 2015, 04:12:44 pm »
Не е опасно. Аз имам много татоировки и половината ми ги е правил един циганин от махалата. Нема ми нищо.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: Татуировките са опасни за здравето
« Отговор #14 -: Август 31, 2015, 04:36:24 pm »
В такъв случай те просто ги изкарват от пазара и забраняват вноса ако са опасни за живота на хората!
Да, но не се знае колко бои за татуировки са минали между капките.  ;)