Автор Тема: За или против месото?  (Прочетена 74733 пъти)

Mimeto

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #105 -: Септември 05, 2015, 05:23:26 pm »
Аз като зъболекар ти потвърждавам, че не е мит и мога да ви кажа, че  вегетарианци / вегани и подобни хора който не консумират месо имат по-големи проблеми със зъбите от хората който ядат месо!

Мъка, мъкаа.... колко мъка под формата на живи организми има по тоя свят, божеее!
Ти, ако си зъболекар, аз съм делтапланерист! Кой зъболекар изобщо се интересува с какво се хранят пациентите му, бе? Мен никога не са ме питали, а вас??? Някой ако е бил питан от личния си дентален лекар дали яде или не месо, да каже, за да не лъжем хората, които се информират от интернет за всичко.

Няма никава логика в това да са ти по-здрави зъбите ако ядеш месо, както и в обратното. Здравината на зъбите е генетично заложена при всеки и няма нищо общо с ядките, бахура и киселото зеле.

Ванеска

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #106 -: Септември 07, 2015, 06:20:11 pm »
Аз като зъболекар ти потвърждавам, че не е мит и мога да ви кажа, че  вегетарианци / вегани и подобни хора който не консумират месо имат по-големи проблеми със зъбите от хората който ядат месо!

Мъка, мъкаа.... колко мъка под формата на живи организми има по тоя свят, божеее!
Ти, ако си зъболекар, аз съм делтапланерист! Кой зъболекар изобщо се интересува с какво се хранят пациентите му, бе? Мен никога не са ме питали, а вас??? Някой ако е бил питан от личния си дентален лекар дали яде или не месо, да каже, за да не лъжем хората, които се информират от интернет за всичко.

Няма никава логика в това да са ти по-здрави зъбите ако ядеш месо, както и в обратното. Здравината на зъбите е генетично заложена при всеки и няма нищо общо с ядките, бахура и киселото зеле.

Това е така защото ние вегетарянците ядем много повече яки които засядат между зъбите и спомагат за развалянето на зъбите!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #107 -: Септември 08, 2015, 02:04:40 am »
Това е така защото ние вегетарянците ядем много повече яки които засядат между зъбите и спомагат за развалянето на зъбите!

Ми, то за това си има дентална хигиена, бе Ванеска. Няма нужда да обвиняваме вегетарианството за развалените зъби на някои хора.

Най-дълго между зъбите се задържат тестените храни - те са лепкави и съдържат бяло брашно и захар. Избягвайте тях - не демонизирайте ядките.

Aleksandra94

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #108 -: Септември 08, 2015, 05:47:37 pm »
Обичам храната ми да включва месо , не съм вегетарианска . Понякога им се чудя как така не искат да ядът месо , но  имат правото сами да решат какво да ядът. Разбира се че колкото по-малко мазнини има по месото толкова по добре е за здравето ни

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #109 -: Септември 08, 2015, 06:41:47 pm »
Обичам храната ми да включва месо , не съм вегетарианска . Понякога им се чудя как така не искат да ядът месо , но  имат правото сами да решат какво да ядът. Разбира се че колкото по-малко мазнини има по месото толкова по добре е за здравето ни

Всички се чудят, и аз съм се чудила. Няма да лъжа - трудно е в началото. :)
С времето мисленето се променя и месото не само не те изкушава вече, но дори започва да те отвращава.

Скоро гледах един документален филм за Стив Джобс, в който дъщеря му разказваше, колко тиранично е следял да не се консумират определени животински храни и как е изплюл супата, когато разбрал, че в нея има масло. Такива крайности не ги разбирам. Мога да ги наложа на себе си, но не и на някой друг. Това е лично решение и спазването му е изцяло лична отговорност.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #110 -: Септември 08, 2015, 11:08:09 pm »
Според мен има връзка между здравината на зъбите и храните, които се консумират - все пак не могат да се ядат само тестени и захарни изделия и човек да има здрави зъби, макар и да е възможно да има такива хора, които са с имунитет срещу заболявани на зъбите. А ядките са полезни за зъбите, защото в тях се съдържа и калций и магнезий, например в бадемите, а без достатъчно магнезий калцият трудно се усвоява.

Maji92

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #111 -: Септември 09, 2015, 05:26:11 pm »
Според мен има връзка между здравината на зъбите и храните, които се консумират - все пак не могат да се ядат само тестени и захарни изделия и човек да има здрави зъби, макар и да е възможно да има такива хора, които са с имунитет срещу заболявани на зъбите. А ядките са полезни за зъбите, защото в тях се съдържа и калций и магнезий, например в бадемите, а без достатъчно магнезий калцият трудно се усвоява.
То не е изцяло до яденето на сладко ми и миенето на зъбите когато се яде, че да изчисти всичко полепнало!

румбатаПЛ

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #112 -: Септември 14, 2015, 07:35:40 pm »
Обичам  в яденетата ми да включват месо не мога да си представя как някои хора не харесват или неядът месо . :-)

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #113 -: Ноември 11, 2015, 07:45:29 pm »
Аз се храня доста здравословно и пак имам проблеми със зъбите. Зъболекарката ми каза, че имам тънък емайл, аз я попитах как след като ям много млечни продукти, а тя каза, че било наследствено... Та така :)... Ходенето на зъболекар става доста често преживяване :)

Мария Христова

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
    • Профил
Re: За или против месото?
« Отговор #114 -: Май 13, 2016, 12:00:07 pm »
Аз съм изцяло за месото! Организмът има нужда от протеин, който се съдържа в огромни количества в месните продукти... до известна степен пълноценното здраве на човек е зависимо от животинските храни.