Автор Тема: Одобрявате ли решението на Анджелина Джули да премахне репродуктивните си органи  (Прочетена 21023 пъти)

Петър Воденчев

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 164
    • Профил
Според мен това си е лично решение, но като се има предвид, че генетичните тестове са толкова точни по отношение на това какво ще се случи или няма да се случи, колкото на баба Ванга предсказанията , аз не мисля, че е разумно едно такова решение.

alexse

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
Не е разумно със сигурност. Но знае ли човек, Джоли може да е тресе параноята.

Aleksandra

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 128
    • Профил
Аз не бих го направила, поне на този етап от живота си. Все пак си мисля, че това си е нейна-работа и не мисля, че целя свят трябва да и се меси и да и дава наклон както се каза по нашенски.

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
За да направи подобно нещо сигурно има доста сериозни основания... Имам предвид, че трябва да има доказателства, че ако не го направи има сериозна опасност за здравето. Човек не решава току така да прави такива неща...

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Жената е влязла в криза на средната възраст явно и почва да си реже парчета от тялото...лошото е, че куцо кьораво и сакато ще се върже на това и ще тръгне да пунтира поведението й...

brian_888

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 324
    • Профил
Ама не е луд този, който яде баницата, а този дето я дава :). Що за лекар ще позволи подобна интервенция ако човек няма истинска нужда от нея  :-\

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Според мен го правят за пари, все пак жената си плаща, за да ѝ бъдат направени тези интервенции.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз не бих го направила, поне на този етап от живота си. Все пак си мисля, че това си е нейна-работа и не мисля, че целя свят трябва да и се меси и да и дава наклон както се каза по нашенски.

Всъщност, това че тази самовлюбена ексцентричка направи публично достояние глупавите си решения ни дава пълното право да ги коментираме, защото нейната глупост може да събере последователи.
Първо - решението е ужасно глупаво по много причини. Ако генетичните изследвания показваха, че е предразположена към развитие на мозъчен тумор, дали щеше превантивно да си отреже главата?

Второ- сигурни ли сме, че наистина си е махнала репродуктивните органи? Защото на мен ми се струва, че целта на цялата дандания беше да си коригира бюста, но по такъв начин, че да не я помислим за поредната суетна актриса, а да се впечатлим от невероятната и история и да я обявим за светица. Понеже, виждаш ли само нейната майка е умряла от рак... :-\

Тъжната истина за Анджелина Джоли е, че е страшно красива, но зверски глупава и неуверена жена.

Та, на въпроса: Не, не одобрявам такова решение! Още по-малко го одобрявам, защото беше направено с цел PR, а не наистина по здравословни причини.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Не знам до колко е било PR или просто защото майката на Анджелина е починала от някакво заболяване на половата система пред да навърши 60 години.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Не знам до колко е било PR или просто защото майката на Анджелина е починала от някакво заболяване на половата система пред да навърши 60 години.

Майката на Анджелина е починала от рак на гърдата, който често води до метастази в репродуктивните органи.

Идеята да се застрахова, като премахне тези ограни, разбира се е толкова идиотска, че по-добре да е PR ! Иначе наистина си плаче за мозъчна трансплантация, жената. :)

« Последна редакция: Юни 10, 2015, 02:22:54 pm от Nani »

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
То Господ с едната ръка като давал хубост, с другата сякаш взимал мозък наистина, а фактът, че специалистите се притесниха това да не стане мода ясно показва до какво интелектуално ниво сме стигнали...а най-малко си мисля, че всичко това има общо с рак на гърдата - просто в случая сякаш е всичко друго, но не и нормална реакция на подобно заболяване...

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Няма как тази глупост да се превърне в мода, ако лекарите не помогнат. Кой нормален лекар ще се съгласи да маха здрави органи, заради един тест с научната тежест на картите Таро? И доколко това е застраховка, наситина? Ако майка и беше починала от мозъчен тумор или от рак на бъбреците или на черния дроб - кое щеше да маха хубавото ку-ку?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Аз пък четох научни публикации, че учени подкрепяли това решение на Анджелина Джоли.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз пък четох научни публикации, че учени подкрепяли това решение на Анджелина Джоли.

Кои учени? Сигурно учените от института по етнология и фолклористика на БАН, щото не вярвам сериозни учени от областта на медицината да подкрепят толкова драстична мярка с толкова съмнителен положителен ефект. Дай линк към това, което си чел да се светнем и ние.

Моя позната си прави всяка година колоноскопия, понеже майка и почина от рак на дебелото черво. Лекарите и казват, че няма нужда да се подлага на това всяка година - най-малкото общата упойка не е безвредна, но тя продължава да си търси белята. Та, мисълта ми е: Щом лекарите не препоръчват профилактична колоноскопия, какво остава за превантивната мярка ''режи и хвърляй на кучетата'' ?
Остава и моят въпрос: Как ще се предпазиш, ако родител почине от рак на орган, без който не можеш да живееш? И колко трябва да си тъп, за да си милиш, че можеш да избягаш от съдбата си с глупави превантивни мерки?

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Не помня къде точно, защото беше преди няколко месеца, но проблемът е в това, че няма достатъчно данни, които да обосноват връзката между мутацията на тези 2 гена, които има Анджелина Джоли, и злокачествените заболявания. И резултатите от генетичните изследвания излизат като неопределени, тоест не е ясно дали водят до рак или не, и жените се решават на ненужни операции.