Автор Тема: Защо българинът е против еднополовите бракове?  (Прочетена 65217 пъти)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Първата ми идея беше заглавието да бъде ''за или против'', но знам какъв ще бъде резултатът, затова направо задавам въпроса ''Защо''?

С какво на вас лично ще ви навреди един брак между еднополови?

Защо хомосексуалните да нямат право да регламентират юридически своите взаимоотношения, както хетеро двойките могат.

С какво е по-лошо, според вас семейството на еднополови от това на хетеросексуални битови алкохолици, например?

Защо, според вас хомосексуалните НЕ трябва да осиновяват и отглеждат деца?

Мислите ли, че като не одобрявате, променяте реалната ситуция?

Темата е провокирана от все по-често срещаните хомофобски настроения в мрежата, а и тук във форума дори се прокраднаха едно-две.
Това, което ме озадачава е, че уж всички сме добри и добронамерени, а сме готови с лека ръка да лишим от нормалното човешко право да се обичат хора, които дори не познаваме. Това добри ли ни прави, наистина?

Ако някой тренира агресивен спорт и смазва муцуната на съперника си, сме готови да го аплодираме и да се гордеем, че сме българи, когато той бие чужденци. Ако някой, обаче обича не този, когото одобряваме - скачаме свирепо и се възмущаваме. Чудни двойни стандарти, нали?

Познавам две жени, които цял живот живеят заедно, като двойка, без да го признават официално, но пък и никой не смее да ги пита директно. Те са вече на по 65-70г. и живееха в тройка заедно с мъжа на едната, докато човекът почина. Тези жени са уважавани в селото ми, въпреки, че някои зевзеци ги наричат зад гърба им ''Тату''. ;)
Та, мисълта ми е: Когато едната от двете си отиде или заболее тежко, другата няма никакви юридически права, като наследник или доверено лице пред медицинските организации. Не е ли жалко това? Иначе жените няма да се разделят, понеже ние не одобряваме, както и всички останали хомо-двойки.
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 11:37:21 pm от Nani »

hmh7777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
Е добре де .....
като си е обичат нека си си вземат и да си теглят жребии, кой кого да праска ако не ме закачат нямам проблем.

НО да правят семейство това защо е нужно. Ако говорим за Църковен брак в библията си е писано брак между мъж и жена  другото е богохулство.

Ако говорим за граждански също аз не искам моята родина, за семейство да се считат двама пича с мадури.

Деца, кой им два право да оскверняват детското съзнание с такива отношения. Обаче признавам си ще  адски готино да видя  как Тати Гошо отговаря на въпроса, "Тати, защо мама Кирчо има пиша като мен и теб" гледка за 1 000 000 долара.

нека да оставим децата и тяхната психика не опетнена

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Не става въпрос за църковен брак, разбира се - то ясно, че това няма да се случи, а и кой ли иска да си причини тая мъка..:)

Говорим за юридически регламентирани отношения - нямат ли право тези хора на нормално отношение от страна на институциите?

Колкото до детската психика: С какво любовта ще я опетни? Анимационните и други филми са пълни с насилие - това не е ли по-опетняващо?

Колко деца живеят в агресивна среда, в която тати пребива мама - това ли е правилната представа за брака, която децата трябва да имат?

Fiore

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Аз не съм против :)
Да правят, каквото искат стига да не ми го навират в очите непрекъснато под една или друга форма.Имам предвид,че ми е писнало да слушам кой колко бил дискриминиран за това или за онова.Аз като съм хетеро, що си нямам парад?
Мен не ме интересува с кой си лягаш.Интересува ме, какво правиш за обществото,за държавата,за хората.Ако си добър човек на мен това ми е достатъчно.
И аз мисля,че трябва такива отношения да се регламентират законово.Тия хора също живеят в общество и трябва да имат същите права и задължения като останалите.Не виждам това с какво пречи или вреди.
Никога не съм могла да разбера тая хомофобоя,която я има у някои хора.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Аз не съм против :)
Да правят, каквото искат стига да не ми го навират в очите непрекъснато под една или друга форма.Имам предвид,че ми е писнало да слушам кой колко бил дискриминиран за това или за онова.Аз като съм хетеро, що си нямам парад?
Мен не ме интересува с кой си лягаш.Интересува ме, какво правиш за обществото,за държавата,за хората.Ако си добър човек на мен това ми е достатъчно.
И аз мисля,че трябва такива отношения да се регламентират законово.Тия хора също живеят в общество и трябва да имат същите права и задължения като останалите.Не виждам това с какво пречи или вреди.
Никога не съм могла да разбера тая хомофобоя,която я има у някои хора.


Не очаквах да видя такова мнение - приятно съм изненадана и се радвам, че има и други трезво мислещи хора.

Не можеш да премахнеш едно явление със забрана. Само го правиш незаконно - това е целта на темата. :)

hmh7777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
Боже боже, съми ще се унищожим.

Педерастията е болест и трябва да се борим с нея както със всяка друга, а не да я приемаме.

Ако на навремето са приели и чумата, едва ли щеше да ни има днес.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Боже боже, съми ще се унищожим.

Педерастията е болест и трябва да се борим с нея както със всяка друга, а не да я приемаме.

Ако на навремето са приели и чумата, едва ли щеше да ни има днес.
Дори и да е болест(въпреки че аз не мисля така) - тя е нелечима. Хората, страдащи от нея не са заразни, някои са щастливи по този начин - другите не могат да бъдат, защото трябва да се крият...

Няма как хомосексуализмът да ни унищожи, като раса или нация. Хетеросексуалните са достатъчно на брой, за да се възпроизвеждат, а и планетата е пренаселена, та има как малко и да се поразреди населението. :)

hmh7777

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
Един виц тематичен
- Какъв е този шум, Джеймс?
- Гей парад, милорд!
- И какво искат?
- Еднополова любов, милорд!
- Някой забранява ли им?
- ...Не, милорд!
- Е, тогава защо вдигат този шум?
- Еми, педерасти, милорд!

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Тематичен, ама не отрича факта, че у нас еднополовата любов е законово нерегламентирана! :)

Един гей започнал да играе футбол и веднага станал супер звезда, всеки мач вкарвал по няколко гола, давал голови пасове и т.н. След поредната победа журналистите го питат:
- Кажете, откога започнахте да обичате футбола?
- Да обичам футбола? Ненавиждам тази груба игра!
Журналистите в недоумение:
- Защо тогава играете?
- Харесва ми, когато момчетата ме прегръщат и целуват след гол.

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Нека да се обичат и да правят каквото искат, но да не правят демонстрации. ;)

ivan_ivanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 414
    • Профил
Боже боже, съми ще се унищожим.

Педерастията е болест и трябва да се борим с нея както със всяка друга, а не да я приемаме.

Ако на навремето са приели и чумата, едва ли щеше да ни има днес.

Хомосексуализмът се залага вътреутробно, защото при въздействие на женски полови хормони по време на бременността, у мъжкия плод се развива женски тип мозък. Полът на бебето е зададен още при зачеването, но хормоналните въздействия, особено когато е мъжки, могат да доведат до формирането на женския тип мозък, което се проявява в периода на пубертета.

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Каквото и да е обяснението - не са виновни хората. Щом така им е добре - на нас какво ни пречи?

Biko

  • ?????? ?????
  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Публикации: 261
  • 0
    • Профил
    • 0
Статия, която четох скоро изкара пушачите болни от шизофрения...такава статия срещу хомотата нещо не видях. Явно те са по-нормални за обществото от мен.

А да...изключително ми е забавно като ме наричат хомофоб и се бият в гърдите колко са толерантни - един вид борят нетолерантност с нетолерантност.

Причината иначе да съм срещу браковете между педали и неориентирани жени (9 от 10 лесбийки, които познавам си лягат с всичко и без това) е, че те ще искат да си осиновяват деца, а това вече ме вбесява. Иначе сме хетеросексуални хомофоби, ама искат деца на хетеросексуални да осиновяват щото без тях и те самите нямаше да съществуват ;)

А парадите - там е бруталния кич...не мога да разбера как обществото толерира самоопределянето по сексуален признак като най-важното нещо. Още повече историята на въпросните паради няма нищо общо с България по какъвто и да е начин. Тук дори има бизнес гей мафия - пожелавам ви да не се сблъсквате с тези хора. Отвратително е...

dampe

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 120
    • Профил
"Защо българинът е против еднополовите бракове?"

Защото българинът има ценности и морал, доколкото това е възможно в днешно време.
Част от тези ценности и морал са създадени и заложени в хората през социализма, и слава богу. :)

Nani

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 386
    • Профил
Не може да се нарече ценност и морал агресията да лишаваш човек от нещо, което е заложено, като желание у него с оправданието, че така не е редно и нормално.
Ценно е приемането на различните, когато тяхното различние, като цяло не ни пречи. Това, че отделни индивиди са дразнещи не ни дава право да лишаваме всички от елементарни човешки и граждански права.
Щом не е редно да се толелира самоопределянето по сексуален признак, редно ли е да се потъпкват права по същите критерии?

За съжаление 5-те века турско робство са дали много сериозно отражение на манталитета ни. Не сме толерантни към любовта, а само към агресията. Ако двама се млатят зверски ще зяпаме, ще люпим семки и ще се кефим, обаче ако двама еднополови се водят за ръка или (пази боже) се целунат скачаме на бой или поне сме дълбоко обидени и възмутени. Лоша работа...